Sodinčiaus šiltnamiai vaikų darželiams

Turbūt ne vienas tėtis ir mama susidūrė su neigiamu savo vaikų požiūriu į tam tikras daržoves. Vaikai nemėgsta daugybės daržovių ir randa įvairiausių pasiteisinimų, kodėl maistas jų lėkštėje liko nepaliestas. Pagrindinė problema – vaikai apie daržoves žino labai mažai, jų nepažįsta, todėl jų nemėgsta, valgo mažai ir įprotis sveikai maitintis nesusiformuoja.

Nuo ko prasidėjo

Retas mažametis turi galimybę iš arti pamatyti auginamas daržoves, susikurti su jomis artimą santykį. Nusprendėme padėti vaikams pažinti vaisus ir daržoves bei tokiu būdų paskatinti mažuosius jų valgyti daugiau ir ugdyti darželinukų sveikos mitybos įpročius.

2017 pavasarį pakvietėme vaikų darželius kartu auginti daržoves

2017 pavasarį pakvietėme vaikų darželius kartu auginti vaikų draugystę su daržovėmis. Nusprendėme darželiams padovanoti šiltnamius, kur vaikai patys sodintų bei prižiūrėtų įvairias daržoves. Darželiai gavo užduotį – įkelti savo svajonių šiltnamio piešinio nuotrauką ir sugalvoti pavadinimą būsimam šiltnamiui. Pasirodo, Lietuvos vaikams to iš tiesų trūko – mūsų konkurse varžėsi aštuoni iš dešimties visų Lietuvos darželių!

Rezultatas

Daugiausiai balsų surinkę šalies darželiai džiaugiasi naujais, šiuolaikiškais šiltnamiais. Pirmosios sodininkystės patirtys ir žinios apie daržoves – jau išmoktos. Pavasarį pradėję auginti, laistyti ir prižiūrėti savo daržoves, darželinukai jau džiaugiasi savo pirmuoju derliumi. Mes džiaugiamės galėdami padėti vaikams pažinti vaisus ir daržoves bei tokiu būdu paskatinti mažuosius jų valgyti daugiau, ugdyti sveikos mitybos įpročius.

Kaip darželiams sekėsi prižiūrėti šiltnamius?

Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“

Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“

„Mums tai yra labai svarbus laimėjimas. Visi labai stengėsi, kad galėtume džiaugtis nuosavu šiltnamiu – pradedant vaikais, kurie labai entuziastingai piešė svajonių šiltnamius, ir baigiant tėveliais bei darbuotojais, kurie plačiai skleidė žinią apie konkursą bei galimybes mums laimėti”.

Dovilų lopšelis-darželis „Kregždutė“

Dovilų lopšelis-darželis „Kregždutė“

„Mūsų auklėtiniai labai džiaugėsi vien jau tuo, kad tokiame konkurse dalyvavome, o laimėjimas mums yra itin reikšmingas – ypač turint omenyje, kad esam mažo miestelio darželis”.

Kaip paruošti savo šiltnamį žiemai?

– imkite kastuvėlius ir perkaskite žemę. Rudenį pamaitinta žemė pavasarį kelte kels augalus į saulę!

– geresnis sodas ir gausesnis derlius, todėl įdėję šiek tiek darbo dabar, sutaupysite laiko ir energijos atėjus naujam sezonui.

– lapus, stiebus ir vaisių likučius. Švarus plotas – naujai pradžiai!

Jaukesnė aplinka nuteiks rimtiems ateities darbams.

Ekologiški valikliai ir tirpalai bei karštas vanduo – puiki ir augalams naudinga alternatyva!

– gerai išplaukite kastuvėlius, grėbliukus ir kibirėlius. Taip pat nuvalykite šiltnamio rėmus, duris ir ypač kruopščiai išvalykite plyšelius, nes juose mėgsta įsikurti įvairūs vabzdžiai.

Nustebsite, bet į uždengtą uždarą šiltnamį žiemą labai sveika primėtyti sniego!

Apžiūrėkite ar viskas veikia ir pasirūpinkite trūkstamomis detalėmis.