IKI šiltnamiai vaikų darželiams

„Sodinčius“ – prekybos tinklo IKI socialinės atsakomybės projektas, kuris padeda vaikams daugiau sužinoti apie vaisius ir daržoves.

Nuo ko prasidėjo

Retas mažametis turi galimybę iš arti pamatyti auginamas daržoves, susikurti su jomis artimą santykį. Nusprendėme padėti vaikams pažinti vaisus ir daržoves bei tokiu būdų paskatinti mažuosius jų valgyti daugiau ir ugdyti darželinukų sveikos mitybos įpročius.

2017 pavasarį pakvietėme vaikų darželius kartu auginti daržoves

2017 pavasarį pakvietėme vaikų darželius kartu auginti vaikų draugystę su daržovėmis. Nusprendėme darželiams padovanoti šiltnamius, kur vaikai patys sodintų bei prižiūrėtų įvairias daržoves. Darželiai gavo užduotį – įkelti savo svajonių šiltnamio piešinio nuotrauką ir sugalvoti pavadinimą būsimam šiltnamiui. Pasirodo, Lietuvos vaikams to iš tiesų trūko – mūsų konkurse varžėsi aštuoni iš dešimties visų Lietuvos darželių!

Rezultatas

Daugiausiai balsų surinkę šalies darželiai džiaugiasi naujais, šiuolaikiškais šiltnamiais. Pirmosios sodininkystės patirtys ir žinios apie daržoves – jau išmoktos. Pavasarį pradėję auginti, laistyti ir prižiūrėti savo daržoves, darželinukai jau džiaugiasi savo pirmuoju derliumi. Mes džiaugiamės galėdami padėti vaikams pažinti vaisus ir daržoves bei tokiu būdu paskatinti mažuosius jų valgyti daugiau, ugdyti sveikos mitybos įpročius.

Kaip darželiams sekėsi prižiūrėti šiltnamius?

Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“

Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“

„Mums tai yra labai svarbus laimėjimas. Visi labai stengėsi, kad galėtume džiaugtis nuosavu šiltnamiu – pradedant vaikais, kurie labai entuziastingai piešė svajonių šiltnamius, ir baigiant tėveliais bei darbuotojais, kurie plačiai skleidė žinią apie konkursą bei galimybes mums laimėti”.

Dovilų lopšelis-darželis „Kregždutė“

Dovilų lopšelis-darželis „Kregždutė“

„Mūsų auklėtiniai labai džiaugėsi vien jau tuo, kad tokiame konkurse dalyvavome, o laimėjimas mums yra itin reikšmingas – ypač turint omenyje, kad esam mažo miestelio darželis”.

Šiltnamio priežiūros patarimai

– būsimo derliaus niekam neturėtų pritrūkti.

Geriausia, kad šalia jo neaugtų medžiai, kurių šešėliai kristų ant šiltnamio ir taip trukdytų augalams.

– kartu sukurkite daržovių sodinimo planą. Kuo anksčiau būsite pasiruošę, tuo greičiau galėsite sėti mėgstamas gėrybes.

Kad žemė būtų derlinga – ji turi nuolat atsinaujinti.

Nepamirškite, kad švara šiltnamyje ne tik nubaido kenkėjus, tačiau vaikučius moko tvarkos ir drausmės.

Sodindami išlaikykite tinkamus atstumus tarp augalų, kad vėliau nesiliestų jau suaugusių augalų lapai. Taip jie netrukdys vieni kitiems, o jūs sulauksite gausesnio derliaus!

Kelis kartus per savaitę su vaikučiais išeikite pasivaikščioti ir atidarykite šiltnamį. Vėliau augalai išvengs streso dėl oro temperatūrų svyravimo.

Šviežiai nuskinti lapai puikiai tinka tarplysvėse, nes išskiria augalų derlingumą didinantį anglies dioksidą. Tokiu būdu ne tik kartu pramogausite, bet ir gausinsite derlių.

ir naudokite tik darbinius drabužius ir įrankius.