IKI Sodinčius

„IKI Sodinčius“ – tai prekybos tinklo „IKI“ socialinės atsakomybės projektas, skirtas gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves, nuo ankstyvos vaikystės skiepijant sveikos mitybos įpročius.

Šiuo projektu siekiame laiku suteikti žinių, kurios ilgainiui formuotų tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą. Tikime, kad geriau pažinę ir susidraugavę su įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, Lietuvos vaikai augs sveikesni, stipresni ir žvalesni.

„IKI Sodinčius“ šiltnamiai

2017 pavasarį pakvietėme vaikų darželius kartu auginti vaikų draugystę su daržovėmis. Nusprendėme darželiams padovanoti šiltnamius, kur vaikai patys sodintų bei prižiūrėtų įvairias daržoves. Darželiai gavo užduotį – įkelti savo svajonių šiltnamio piešinio nuotrauką ir sugalvoti pavadinimą būsimam šiltnamiui. Pasirodo, Lietuvos vaikams to iš tiesų trūko – mūsų konkurse varžėsi aštuoni iš dešimties visų Lietuvos darželių!

Kelionės po ūkius

2016 m. rudenį vaikų darželiams pradėjome organizuoti edukacines ekskursijas į Lietuvos ūkininkų vaisių ir daržovių ūkius. Ekskursijų metu vaikai galėjo iš arti pamatyti bei išgirsti tikrąją vaisių ir daržovių atsiradimo istoriją nuo pasodinimo lysvėje iki tos akimirkos, kai šie pasiekia parduotuvių lentynas.

Projektui sulaukius tiek teigiamo dėmesio, 2016 m. pabaigoje išrinkome net dvidešimt vaikų darželių visoje Lietuvoje, kurių auklėtiniams šį rudenį vėl organizavome edukacines ekskursijas į daržovių ir vaisių ūkius.

Sužinok daugiau

Daržovių konstruktorius

Turbūt daugelis tėvelių susiduria su problema, jog jų vaikai vengia valgyti daržoves. Vienas iš pagrindinių tokios elgsenos veiksnių – vaikai pirmiausia valgo akimis. Jei norite juos pripratinti valgyti daržoves, reikia atrasti būdą, kaip jas galėtumėte pateikti patraukliai. Įjunkite vaizduotę arba rinkitės tai, ką mėgsta jūsų vaikas – pagaminkite iš daržovių lėktuvėlį ar gėlytę. Sudominkite savo vaiką, o kartu su emocija ateis ir skonis.

Sužinok daugiau

Patarimai tėveliams

Tėvai neretai susiduria su problema, kad vaikas atsisako ką nors valgyti. Tai yra normalu, nes vaikai iš turimų pagundų sąrašo visuomet pasirinks tai, kas jiems skaniausia ir mieliausia. O pagundų aplinkui turime tikrai nemažai. Kyla klausimas – ką daryti tokiais atvejais?

Siųstis patarimus

Darželių auklėtojai apie „IKI Sodinčius”