IKI Sodinčius

„IKI Sodinčius“ – tai prekybos tinklo „IKI“ socialinės atsakomybės projektas, skirtas gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves, nuo ankstyvos vaikystės skiepijant sveikos mitybos įpročius.

Šiuo projektu siekiame laiku suteikti žinių, kurios ilgainiui formuotų tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą. Tikime, kad geriau pažinę ir susidraugavę su įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, Lietuvos vaikai augs sveikesni, stipresni ir žvalesni.

„IKI Sodinčius“ šiltnamiai

Nuo 2017 m. kviečiame vaikų darželius dalyvauti „IKI Sodinčius“ konkurse. Kasmet kviečiame atlikti vis kitą užduotį, pavyzdžiui, nupiešti skaniausias daržoves ar savo svajonių šiltnamį bei sugalvoti jam pavadinimą. Laimėtojus renkame burtų keliu ir juos apdovanojame šiltnamiais su visa jiems reikalinga įranga pirmam derliui užauginti: žeme, darbo įrankiais, sėklomis, sodinukais ir kt.
Per tris metus į projektą įsitraukė daugiau kaip 18 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje, o šalies darželiams padovanotas 61 šiltnamis, kuriuos mažieji aktyviai prižiūri ir juose patys sėkmingai augina daržoves.

Kelionės po ūkius

Nuo 2016 m. šalies darželiams organizuojame edukacines ekskursijas į Lietuvos vaisių ir daržovių ūkius. Tokių išvykų metu vaikai gali iš arti pamatyti bei išgirsti tikrąją vaisių ir daržovių atsiradimo istoriją, nuo tos akimirkos, kai jie auga lysvėje, iki tol, kol pasiekia parduotuvių lentynas. Šios išvykos vaikams dovanoja nuotykių kupiną dieną, suteikia naujų žinių ir potyrių. Iš viso per kelerius metus buvo suorganizuota net 30 edukacinių ekskursijų. 

Sužinok daugiau

Daržovių konstruktorius

Turbūt daugelis tėvelių susiduria su problema, jog jų vaikai vengia valgyti daržoves. Vienas iš pagrindinių tokios elgsenos veiksnių – vaikai pirmiausia valgo akimis. Jei norite juos pripratinti valgyti daržoves, reikia atrasti būdą, kaip jas galėtumėte pateikti patraukliai. Įjunkite vaizduotę arba rinkitės tai, ką mėgsta jūsų vaikas – pagaminkite iš daržovių lėktuvėlį ar gėlytę. Sudominkite savo vaiką, o kartu su emocija ateis ir skonis.

Sužinok daugiau

Patarimai tėveliams

Tėvai neretai susiduria su problema, kad vaikas atsisako ką nors valgyti. Tai yra normalu, nes vaikai iš turimų pagundų sąrašo visuomet pasirinks tai, kas jiems skaniausia ir mieliausia. O pagundų aplinkui turime tikrai nemažai. Kyla klausimas – ką daryti tokiais atvejais?

Siųstis patarimus

Darželių auklėtojai apie „IKI Sodinčius”