Vaikų pažintis su Lietuvos ūkiais

Vaikų darželiams dovanojami šiltnamiai yra tik viena iš daugelio „Sodinčiaus“ projekto iniciatyvų. Todėl pakvietėme Lietuvos darželinukus apsilankyti tikruose ūkiuose, kuriuose auga šviežios daržovės ir vaisiai. Ekskursijų metu vaikai galėjo iš arti pamatyti bei išgirsti tikrąją vaisių ir daržovių atsiradimo istoriją nuo pasodinimo lysvėje iki tos akimirkos, kai šie pasiekia parduotuvių lentynas.

Praeitų metų pabaigoje išrinkome net dvidešimt vaikų darželių visose Lietuvoje, kurių auklėtiniams organizavome edukacines ekskursijas į daržovių ir vaisių ūkius. 

Ekskursijų metu vaikai galėjo iš arti pamatyti bei išgirsti tikrąją vaisių ir daržovių atsiradimo istoriją nuo pasodinimo lysvėje iki tos akimirkos, kai šie pasiekia parduotuvių lentynas.

Sulaukus nemažo susidomėjimo ekskursijomis, nusprendėme tęsti šią iniciatyvą. Iš užsiregistravusių darželių dar 20 keliaus į panašias ekskursijas ir šį rudenį.

Ūkininkai – „Sodinčiaus“ draugai

Nuoširdžiai dėkojame visiems ūkininkams, kurie pasikvietė vaikus į savo ūkius:
Raimondui Beskei iš Tauragės; Kęstučiui Čerkesui, Mildai Mikelionienei ir Sauliui Račkauskui iš Panevėžio r., Virgilijui Kuprevičiui ir Vidmantui Kvedarui iš Kėdainių r.; Evaldui Masevičiui iš Šalčininkų r.; Jonui Kazlauskui iš Marijampolės r.; Alvydui Klapatauskui iš Klaipėdos r.; Arūnui Laskevičiui iš Vilkaviškio r.; Kęstučiui Macijauskui iš Šilutės r.; Vitalijui Petroniui iš Anykščių r., Linui Šateikai iš Šaulių r. ir Vaidui Nagreckiui iš Raseinių r.

Vitalijus Petronis

Vitalijus Petronis

Ūkininkas (Anykščių rajonas)

„Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų ūkį dar aplanko vaikučiai. Šių metų „Sodinčiaus“ ekskursijų metu kasdienius darbus pasidalinome su kolegomis ir radome laiko tokiems maloniems vizitams – juk vaikai praskaidrina kasdienybę. Smagu, kad ekskursijos metu buvo šilta ir saulėta, todėl vaikams parodėme ne tik gamybines patalpas, bet ir kartu pasivaikščiojome po obuolių laukus. Lauksime vaikų ir kitais metais“.

Linas Šateika

Linas Šateika

Ūkininkas (Šiaulių rajonas)

„Ekskursijų įspūdis – tik teigiamas. Vaikai save supančią aplinką mato visiškai kitaip nei suaugę žmonės, tačiau džiugu, kad ne tik jiems, bet ir auklėtojoms patiko šios išvykos. Manau, kad vaikai nuo mažens turi žinoti kaip atsiranda morkos, svogūnai ar kitos daržovės. Žinoma, kasdienius darbus vaikų apsilankymas kažkiek sujaukia, bet viską atperka jų smalsūs žvilgsniai ir plačios šypsenos“.

Vaidas Nagreckis

Vaidas Nagreckis

Ūkininkas (Raseiniai)

„Sodinčiaus“ ekskursijos yra labai šauni pramoga vaikams. Apsilankę ūkyje vaikai sužinojo ne tik kaip salotos atsiranda ant jų stalo, tačiau pamatė iš arti visą jų auginimo procesą. Niekada negali žinoti, galbūt šios ekskursijos paskatins bent vieną iš jų ateityje rimtai susidomėti ūkininkavimu“.