Gėlės – universalus augalas. Gai būti aplinkos ar daržo puošmena, iš jų galima kurti kompozicijas. Kai kurios gėlės turi vaistažolinių savybių. Tačiau ne kiekvienas/kiekviena moka tinkamai jas auginti ir prižiūrėti.
Norint išlaikyti gyvybingas ir sveikas gėles, būtina tinkamai jomis rūpintis. Laistyti reikia reguliariai, bet ne per daug, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Lengvas būdas prisiminti, kada reikia laistyti, – įkišti pirštą į dirvą iki antrojo sąnario; jei jis sausas, palaistykite gėles. Jei yra stovinčio vandens, laistymo dažnumą galima sumažinti.
Taip pat reikėtų naudoti trąšas, kurios padėtų skatinti sveiką augimą ir gyvybingus žiedus. Tačiau jos turėtų būti naudojamos saikingai, nes per didelis jų kiekis gali pakenkti gėlėms. Geriausia tręšti, kai augalai aktyviai auga, todėl atkreipkite dėmesį į nurodymus ant trąšų pakuotės.
Be to, nupurškiant gėles, galima paskatinti naujus žiedus ir sustabdyti sėklų formavimąsi. Tai reiškia, kad nuo stiebo reikia pašalinti panaudotus arba nuvytusius žiedus, kai tik jie pasirodo. Nukirpimas taip pat padeda išvengti ligų plitimo visame augale.
Galiausiai svarbu parinkti vietą, kurioje gėlės gautų pakankamai saulės šviesos ir būtų apsaugotos nuo vėjo. Per daug arba per mažai saulės gali sukelti gėlėms stresą, todėl būtinai raskite vietą su filtruota šviesa ir minimaliu vėjo gūsiu. Tinkamai prižiūrint, gėlės gali išlikti sveikos ir gražios daugelį metų.

Recommended Posts