Kad sodas būtų geriausios būklės, reikia ne tik retkarčiais pjauti veją ir karpyti gyvatvores. Svarbu turėti reguliarų priežiūros planą, į kurį įeina tinkamas genėjimas, dirvožemio tvarkymas, kenkėjų kontrolė ir laistymas.
Reguliarus augalų genėjimas yra labai svarbus siekiant užtikrinti sveiką augimą ir užkirsti kelią ligoms. Svarbu naudoti kiekvienam augalui tinkamo tipo genėjimo žirkles, nes per didelis genėjimas gali juos pažeisti arba pražudyti. Augalus genėkite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kai jie aktyviai neauga.
Dirvožemio priežiūra yra labai svarbi norint turėti sveiką sodą. Reguliariai tikrinkite dirvožemio rūgštingumą ir maistinių medžiagų kiekį ir atitinkamai jį koreguokite. Pakeiskite dirvožemį organinėmis medžiagomis, kad pagerintumėte drenažą ir papildytumėte gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Kompostavimas – puikus būdas virtuvės ir sodo atliekas perdirbti į vertingas trąšas augalams.
Kenkėjų kontrolė – dar viena svarbi sodininkystės dalis. Reguliariai stebėkite, ar augalai neturi kenkėjų požymių, pavyzdžiui, skylučių lapuose ar nudžiūvusių stiebų. Kenkėjus šalinkite derindami mechanines ir chemines priemones.
Laistymas yra labai svarbus, kad jūsų sodas būtų sveikas ir laimingas. Augalams reikia skirtingo vandens kiekio, todėl būtinai ištirkite sodinamų augalų rūšis ir nustatykite, kaip dažnai juos reikia laistyti. Nepamirškite naudoti lašelinio laistymo sistemos arba drėkinimo žarnų, kad augalai gautų tolygų vandens kiekį.
Laikydamiesi šių paprastų veiksmų, galite turėti gražų, sveiką sodą, kurio pavydės kaimynai! Atlikę pagrindinę priežiūrą, galėsite džiaugtis savo sodu daugelį metų.

Recommended Posts