Sėjai darže reikia kruopščiai pasiruošti. Prieš pradedant sėti, būtina iš teritorijos išvalyti piktžoles, akmenis ir šiukšles. Tai atlikus, laikas pradėti purenti dirvą ir užtikrinti, kad ji būtų tinkamo storio, kad sėklos gerai sudygtų ir augalai augtų. Tam galima naudoti kastuvą arba rotorinį skutiklį, kad dirva būtų apversta ir suardyti bet kokie dideli grumstai. Jei reikia, taip pat rekomenduojama dirvožemį praturtinti organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kompostu ar mėšlu. Atlikus šiuos veiksmus, metas grėbliu arba kauptuku išlyginti sėjai skirtą plotą. Priklausomai nuo pageidaujamų augalų ir daržovių, didesniuose plotuose gali prireikti suformuoti lysves, o mažesniuose – pažymėti atskiras eilutes. Kai bus pasiekta pageidaujama forma, laikas patręšti bet kokiomis trąšomis ir prieš sėjant sėklas palaistyti dirvą. Galiausiai, kol sėklos sudygs ir išsivystys, ant dirvos galima užberti mulčio arba šiaudų, kad būtų sumažintas garavimas ir apribotas piktžolių augimas. Laikydamiesi šių veiksmų užtikrinsite sėkmingą derlių!
Atlikus visus paruošiamuosius darbus, laikas pradėti sėti sėklas. Priklausomai nuo auginamų sėklų ar augalų rūšies, sėjant galima taikyti skirtingus metodus. Didesnes sėklas, pavyzdžiui, žirnių ar pupelių, paprasčiausiai pabarstykite dirvoje, lengvai užberkite žemėmis ir palaistykite. Sėjant mažesnes sėklas, pavyzdžiui, salotų ar morkų, geriausia eilutėse padaryti nedideles duobutes ir į kiekvieną duobutę įberti po kelias sėklas, o tada uždengti jas žemėmis ir palaistyti. Pasėjus sėklas, svarbu saugoti plotą nuo piktžolių, reguliariai ravint ir stebint, ar nėra ligų ar kenkėjų požymių. Tinkamai prižiūrint daržą, netrukus jis turėtų duoti sveiką derlių!
Galiausiai svarbu prisiminti, kad daržininkystės praktika gali labai skirtis priklausomai nuo klimato ir vietos, kurioje bandote auginti augalus. Kad daržas būtų sėkmingas, prieš pradedant sodinti, visada geriausia išsiaiškinti konkrečiai vietovei tinkamas sodinimo rekomendacijas. Šiek tiek planavimo, kantrybės ir atsidavimo kiekvienas gali turėti gražų daržovių daržą ar gėlių sodą savo kieme!

Recommended Posts